sobota, 9 lipca 2016

[Projektujemy Szczęście] DIY designerski zegar na ścianę

Jak w oryginalny sposób ozdobić ścianę? Mówią, że szczęśliwi ludzie czasu nie liczą, ale jednak warto czasem wiedzieć, która godzina :) Moi znajomi jakiś czas temu poprosili mnie o pomoc w stworzeniu zegara ściennego. Pomysł jest ich (K. i M. - pozdrawiam Was bardzo serdecznie :) ), a wykonanie wspólne.

DIY zegar na ścianę fot. Projektujemy Szczęście
Do wykonania potrzebujemy:
- systemu zegara ze wskazówkami (tutaj dopasowujemy design do całego pomieszczenia)
- ołówka miękkiego B4-5
- poziomicy z możliwością ustawienia kąta
- miarki
- pewnej ręki
- wyobraźni ;)

Wykonanie:
Na ścianie wyznaczamy środek naszego zegara. Na poziomicy (najlepiej, żeby była długa oznaczamy na brzegu ołówkiem punkt środkowy oraz symetrycznie wobec niego długości 2 promieni. Wyznaczamy miejsca cyfr poprzez przyłożenie punktu środkowego na poziomicy do punktu wyznaczonego na ścianie i "obkręcanie" jej wokół tego punktu co 30 stopni. Następnie przystępujemy do pracy twórczej i ołówkiem na ścianie ryzujemy cyfry. Tutaj możemy pójść w minimalizm ale także możemy dać ponieść się fantazji. Na koniec montujemy wskazówki i możemy już cieszyć oko niepowtarzalnym dziełem na naszej ścianie.

Designerski zegar na ścianę fot. Projektujemy Szczęście

Wybaczcie tą jakość zdjęć ale były one robione kalkulatorem w kiepskim oświetleniu (jak będzie mnie stać na lepszy sprzęt to na pewno będą i lepsze zdjęcia ;) ).


1 komentarz: