Odśwież mieszkanie małym kosztem!

Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje małej metamorfozy w swoim mieszkaniu. Wystrój wnętrza ma ogromne znaczenie dla samopoczucia domowników. Być może jednak nie masz czasu i przede wszystkim funduszy na poważny remont. Nie musisz się tym przejmować. Mieszkanie można efektownie odświeżyć bez ponoszenia ogromnych kosztów.

Znudził Ci się już wygląd Twojego mieszkania?

Rozejrzyj się uważnie po wszystkich pomieszczeniach w swoim mieszkaniu i zastanów się, co najbardziej chciałbyś zmienić. Marzy Ci się więcej żywych kolorów? A może chcesz wprowadzić do swoich czterech kątów nutę ekstrawagancji? Czy to już pora na wymianę dekoracji? Jeśli obmyślisz konkretny plan, nie będziesz działać chaotycznie, a Twoje wysiłki przyniosą oczekiwane rezultaty. Poszukaj inspiracji, a potem śmiało przystąp do dzieła!

Pędzel w ruch!

Jednym z najbardziej efektownych sposobów na odświeżenie mieszkania, jest zmiana koloru ścian. Nie musisz od razu zabierać się za przemalowanie każdego pokoju. Może wystarczy tylko kilka ciekawych akcentów kolorystycznych? W sklepach stacjonarnych i internetowych bez problemu znajdziesz farby do ścian w najróżniejszych kolorach i wykończeniach. Świetnym pomysłem na wprowadzenie odrobiny fantazji do pokoju jest pomalowanie jednej ściany na wyrazisty kolor, pozostawiając resztę ścian w neutralnym odcieniu. Wybierz taki kolor, który pasuje do całości pomieszczenia i który przede wszystkim odpowiada Twoim upodobaniom. Przekonasz się, że taka niewielka zmiana może naprawdę poprawić nastrój!

BudujemyTutaj

Pożegnaj się z pustymi ścianami

Kolejnym świetnym sposobem na szybkie i tanie odświeżenie wnętrza jest porozwieszanie na ścianach plakatów, obrazów, czy też zdjęć. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na prosty typograficzny plakat, czy na elegancki obraz, z pewnością poczujesz różnicę w wyglądzie swojego mieszkania. Wiele grafik pozwala stworzyć na ścianach ciekawe kompozycje, które wyrażą Twoją osobowość. Nie zapominaj też o znaczeniu wspomnień utrwalonych na zdjęciach. Takie dodatki wprowadzają do wnętrza przytulną, rodzinną atmosferę. Wywołaj swoje ulubione zdjęcia, opraw w ładne ramki i powieś w salonie albo sypialni. Wtedy puste, nudne ściany nabiorą charakteru.

Małe dekoracje- wielka różnica

Za pomocą niewielkich dekoracji można łatwo odmienić wnętrze. Zmień narzutę na łóżko albo dodaj ozdobne, kolorowe poduszki. Może w Twoim mieszkaniu brakuje roślin? Same w sobie są one piękną ozdobą, a dodatkowo możesz urozmaicić ich wygląd używając ciekawych doniczek. Dobrym pomysłem jest umieszczenie wszystkich roślin w pomieszczeniu w doniczkach o podobnym stylu, ale różniących się na przykład kształtem lub wielkością. Jeśli nie masz ręki do kwiatów, postaw na sukulenty. Prezentują się równie atrakcyjnie, ale są znacznie mniej wymagające. Aby odnowić wystrój mieszkania możesz też pobawić się oświetleniem. Ostatnio modne są duże ozdobne żarówki w stylu retro, zwane żarówkami Edisona. Świetnie sprawdzą się jako klimatyczne oświetlenie punktowe, na przykład nad stolikiem lub łóżkiem. Przy odrobinie kreatywności możesz za niewielkie pieniądze wprowadzić do wnętrza powiew świeżości!

Podobne artykuły